Яка різниця між цими заходами для знезараження повітря: вентиляція, очищувачі повітря (з НЕРА фільтрами) – обидва ефективно працюють за рахунок створення адекватного повітрообміну – та бактерицидне УФ-випромінення в верхніх частинах приміщення (УФБО).
Потрібно розібратись і обрати спосіб, який стане найефективнішим для знищення мікробів в повітрі під час пандемій та сезонних хвороб, які мають аерогенний спосіб передачі.
Наразі є декілька рішень – одні новіші, інші старіші, одні – з науковими обґрунтуваннями та незалежними дослідами та доказами, інші – без доказової бази та незалежних досліджень.
Незважаючи на розбіжності та рекламні акції цих рішень, всі виробники заявляють про зниження кількості патогенів більше ніж на 90%. Тож, треба розібратись, де просто обіцянки-цяцянки, а де реально працюючи заходи.
Вентилятори, фільтри та рециркулятори. Для ефективного знезараження повітря (знищення патогенів) – швидкість дезінфекції повітря, що безпосередньо залежить від утворюваного повітрообміну, повинна бути достатньою, щоб перевищити швидкість утворення патогенів.
Для висококонтагіозних вірусних патогенів, таких як кір та омікронний варіант COVID-19, швидкість утворення патогенів може перевищувати можливості впроваджуваних заходів, таких як механічна вентиляція, очищувачі повітря (з НЕРА фільтрами), а рециркулятори – через занадто низкий повітрообмін не впливають на знезараження повітря взагалі.
Досліди про неефективність роботи рециркуляторів можна подивитись на ютуб каналі «Бактерицидні опромінювачі» (відео з детальним тайм-кодом) https://bit.ly/3u7E7UP
Найефективнішими приладами для знезараження повітря в приміщенні є УФ бактерицидні опромінювачі з жалюзі, які можуть працювати в присутності людей.
Знезараження відбувається прямими променями ультрафіолету в верхній частині приміщення. Перевагою такого методу є – можливість використання обладнання 24/7 в присутності людей, тварин, вагітних жінок, дітей. Такі прилади нещадні до вірусів і патогенів в повітрі та безпечні для людей (при умові правильного встановлення та контролю замірів УФ-випромінювання спеціальними приладами УФ-радіометрами).
Детальніше про УФБО з жалюзі https://bit.ly/3NOG00f та https://bit.ly/3NL9c8y
Головне для розуміння – найбільш ефективна дезінфекція повітря – в приміщенні, де саме відбувається передача інфекції. Повітрообмін приміщень визначається об’ємом приміщення та параметрами системи вентиляції, незалежно від кількості людей – що є проблемним моментом з точки зору швидкості розповсюдження висококонтагіозних вірусних патогенів. В більшості випадків береться до уваги середня заповненість приміщення, де розрахунки націлені на забруднення повітря вуглекислим газом та запах тіла, а не інфекцій.
Один повітрообмін видаляє з приміщення приблизно 63% забруднювачів. При наступному повітрообміні видаляється 63% від того, що залишається, а при третьому – ще 63% від попереднього...
Кожна наступна кратність повітрообміну видаляє меншу кількість забруднюючих речовин (за високих витрат енергії – на обігрів, охолодження і осушення та інше).
Тож, для офісних приміщень, закладів охорони здоров’я, соціальних центрів та навчальних закладів – найефективнішими заходами по знезараженню повітря слугуватимуть комплексні рішення: вентиляція приміщень + дезінфекція УФ бактерицидними опромінювачами з жалюзі.
В Україні виробником УФ бактерицидних опромінювачів із жалюзі є компанія ЮВІ-БЛЕЙЗ:
- все обладнання має доказову ефективність, патенти, дослідження та експертні висновки щодо ефективності роботи;
- УФБ опромінювачі UV BLAZE є виробами медичного призначення;
- знищують туберкульоз, кір, коронавіру та ін.;
- безпечні для людей, навіть при роботі 24/7;
- відповідають вимогам Наказу 882 МОЗ України, рекомендовані для використання CDC, ВООЗ.
Також, компанія ЮВІ-БЛЕЙЗ проводить аудит роботи УФБ обладнання всіх типів (відкриті опромінювачі, закрити, екрановані з жалюзі).
Детальніше про опроміювачі на сайтах www.uv-blaze.com та https://www.uv-blaze.net/15standard30
Консультації та заміри проводять спеціалісти з інфекційного контролю та лікар-інфекціоніст www.uv-blaze.net
Залишились запитання, телефонуйте або пишіть на пошту:
+38 (097) 598-32-88
+38 (063) 154-19-25
Стаття про системи знезараження https://bit.ly/3LEiFN6