UV-Blaze - бактерицидные излучатели
УКР РУС
УКР РУС
UV-Blaze - бактерицидные излучатели

— Скільки вірусу видихає людина з COVID? Нове дослідження —

22 августа 2022 г.
Скільки вірусу видихає людина з COVID? Нове дослідження

РОЗПОВСЮДЖЕННЯ


Один "суперрозповсюджувач" з Omicron виділяє в 1000 разів більше вірусної РНК, ніж з Alpha або Delta.

Згідно з дослідженням, люди, інфіковані варіантами SARS-CoV-2 з високим ступенем передачі: Альфа, Дельта та Омікрон – виділяють більше вірусу, ніж люди, інфіковані іншими варіантами. Крім того, люди, які заразилися COVID-19 після вакцинації і навіть після ревакцинації – виділяють вірус у повітря.

«Це дослідження показало, що всі три варіанти вірусів виграли в інфекційних перегонах. Вони розповсюджуються більш ефективно, коли люди говорять або кричать», - говорить Джон Волкенс (інженер громадської охорони здоров'я в штаті Колорадо, університет у Форт-Коллінзі).

Співавтор дослідження, яка вивчає інфекційні захворювання - Крістен Коулман (університет Меріленду в Коледж-Парку) каже, що це означає, що люди повинні «примушувати уряди інвестувати в поліпшення якості повітря в приміщеннях».

 

ЕКСПЕРИМЕНТ

Для дослідження Коулман та її колеги набрали 93 особи в період із середини 2020 по початок 2022 року, інфікованих SARS-CoV-2. Інфекції учасників були викликані штамами, включаючи варіант Alpha, що з'явився наприкінці 2020 року, та пізнішими варіантами Delta та Omicron. Усі учасники із двома останніми штамами були повністю вакциновані ще перед тим, як заразилися вірусом.

Заражені люди сідали обличчям до конусоподібного апарату (пристрій Gesundheit-II збирає вірусну РНК від інфікованих людей. Фото надане: Ізабель Тереза Сьєрра Мальдонадо). Люди співали і кричали – з неминучим кашлем і чханням – протягом 30 хвилин, тоді як прикріплена машина збирала часточки, які вони видихали. Пристрій Gesundheit-II відокремлював дрібні аерозольні краплі діаметром 5 мікрометрів або менше, які можуть затримуватися в повітрі і просочуватися через тканину і хірургічні маски.

 

ВИСНОВКИ

Команда виявила, що учасники, інфіковані варіантами Альфа, Дельта та Омікрон, виділяли значно більше вірусної РНК при видиху, ніж люди, інфіковані іншими варіантами. До них відносяться варіанти, такі як той, що вперше був виявлений в Ухані, Китай, і ті, які не пов'язані з підвищеною трансмісивністю, такі як Гама, що виникла наприкінці 2020 року. В учасників з Дельта та Омікрон їх дрібнодисперсний аерозоль містив у середньому в п'ять разів більшу кількість вірусу, що було виявлено в їхньому великому крупнозернистому аерозолі.

Команда також засіяла клітини в лабораторії – зразками аерозолю та виявила, що чотири зразки, кожен з яких був отриманий від учасника з Дельтою або Омікроном, заразили ці клітини. Виділений вірус не завжди заразний, каже співавтор дослідження Цзянью Лай (епідеміолог з Університету Меріленда) і здатність зразків заражати лабораторні клітини означає, що вірусна РНК у аерозолях, що видихаються, може поширювати хворобу.

Малін Альсвед, вчений за аерозольними технологіями з Лундського університету в Швеції, каже: «Мене трохи турбує, що вони змішують усі респіраторні аерозолі — у зразку вони використовують дихання, крик, розмову, кашель і навіть чхання». Коулман відповідає, що команда об'єднала зразки з дихальних шляхів, щоб імітувати сценарій із реального життя, наприклад, у ресторані.

Дослідження також підкреслює відмінності між людьми у кількості вірусу, що вони видихають, та яке варіювалося від невизначених рівнів до рівнів, пов'язаних із «суперрозповсюджувачами». Наприклад, один учасник, інфікований Омікроном, виділив у 1000 разів більше вірусної РНК через дрібнодисперсний аерозоль, ніж при максимальному рівні, який спостерігався у людей з Альфа або Дельта. Дослідники кажуть, що причина цих розбіжностей залишається загадкою, але може бути пов'язана з біологічними факторами, такими як вік людини. Поведінка також може зіграти свою роль: «суперрозповсюджувач» дослідження кашляв частіше за інших.

 

ПІДСУМКИ

Якщо нові варіанти більш схильні до розповсюдження, це може призвести до того, що вони будуть домінувати у випадках COVID-19. Команда зазначає, що люди, інфіковані SARS-CoV-2, видихають набагато менше вірусної РНК, ніж люди, інфіковані грипом – захворюванням, що передається повітряно-краплинним шляхом. Це говорить про те, що SARS-CoV-2 може створювати інші варіанти, що передаватимуть ще більше вірусу.

«Це те, про що слід турбуватися», - говорить Алсвед

 

КОНТАКТНІ ДАНІ

В Україні компанією «Юві-Блейз» виготовляється спеціальне УФ бактерицидне обладнання для знезараження повітря.

УФ обладнання компанії запатентоване, сертифіковане, має доказову ефективність та є медичними приладами. УФ бактерицидні опромінювачі екрановані з жалюзі Юві-Блейз повністю відповідають всім вимогам наказу 882 МОЗ України.

Телефонуйте нам, якщо:
- потрібна консультація щодо організації ефективних заходів по знезараженню повітря
- потрібен УФБ опромінювач для дезінфекції повітря в приміщеннях
- необхідно провести заміри щодо ефективності роботи УФ бактерицидного обладнання
 
+38 (097) 598-32-88
+38 (063) 154-19-25

 

Оригінал статті тут

Остались вопросы?
Оформите заявку, наш менеджер свяжется с вами по телефону в ближайшее время!